DİJİTAL BASKI

Dijital ortamda bulunun görsel veya metinlerin çeşitli materyaller üzerine basılması tekniğine dijital baskı denir. Dijital baskı, materyaller üzerine baskı yapmanızı sağlayan birçok farklı yöntemden sadece biridir. Genellikle küçük çaplı baskı işleri için tercih edilen dijital baskı, ofset baskıya kıyasla daha maliyetli, ancak daha hızlı bir yöntemdir. Dijital baskı ve diğer baskı teknikleri arasında birçok fark bulunmaktadır. Bu da insanların kafasında pek çok soru işareti oluşmasına sebep olur. Dijital baskı profesyonel ekimizle tasarımı oluşturup onayınıza sunuyoruz sonra istediğiniz materyal üzerine baskıyı gerçekleştiriyoruz.
digital printing

Tüm Baskı İşleri

CMYK ve RGB, bunlar nedir, tasarımlarınızı nasıl canlı ve parlak yaparlar? Baskınız görselliği ne kadar önemli ise bu baskıyı gerçekleştircek ortam ve çalışanların o kadar önemle çalışması gerekmektedir.

Renkler günlük hayatta önemli rol oynamaktadır. Ruh halinizi değiştirebilir, bir markaya bakışınızı hatta satın alma kararınızı bile etkileyebilirler. Yapılan tasarımın doğru mesajı iletebilmesi için renkler bilinçli seçilmelidir.

Bununla beraber bir tasarımcı, çalışmanın amaçlandığı gibi görünmesini sağlayabilmek adına, hangi renk modunu kullanması gerektiğini iyi bilmelidir. Bunu bilmekse kolay; tasarımın hangi amaçla kullanılacağını bilmek yeterli.

DİJİTAL BASKI ÇEŞİTLERİ ; Asil Reklam Ailesi olarak Çanakkale de Dijital Baskı Yapımı olarak siz müşterilerimize tüm baskı imkanlarını kaliteli ve özenle sunmaktayız.

Dış Mekan Dijital Baskı:
Tüm açık hava reklamlarında, büyük ve küçük afişlerde, billboard ve araç giydirme gibi birçok alanda kullanılabilir.

Folyo Dijital Baskı : Normal, şeffaf ve cast folyo olarak 3’e ayrılır. Yapışkanlı olan folyo uzun ömürlüdür ve girintili çıkıntılı yerler içinde çok uygundur. Folyo çeşitleri; cam, tabela, araç ve stiker v.b. için uygundur.

Vinil baskı : Işıksız ve ışıklı olarak uygulanabilir kolay kolay yıpranmayan dayanıklı bir malzemedir. Tabelalar, billboard, bina dış cepheleri, afiş gibi alanlarda kullanılır.

Mesh baskı : Mesh vinil delikli bir malzemedir, bu nedenle tadilat gören binalarda hem koruyucu hemde reklam araçlı kullanıma uygundur. Dışarıdan bakıldığında görsel tamamen görünür. İçeriden bakıldığında ise dışarısı görülmektedir.

One Way Vision : Yapışkanlı ve delikli yapısıyla, cam binalarda dış cephe kaplamak için ve vitrin camlarını kaplamak için kullanılır. Işığı kesmez ve içeriden dışarısı görülmektedir. Dışarıdan ise sadece görsel görülmektedir.

Canvas baskı : Canvas kumaşa görselin basılmasıyla uygulanan bu baskı yöntemi, genelde iç mekanlarda kullanılan dekorotif amaçlı tablolarda uygulanır.

İç Mekan Dijital Baskı : Hava koşullarından etkilenmeyecek mekanlar için kullanılan baskı çeşididir. Poster, fotoğraf baskısı, mağaza iç mekanlarında, dekorasyon malzemelerinde, ışıklı veya ışıksız panolarda v.b. tercih edilmektedir.

Megalight Baskı : Dış ve iç mekanda kullanılabilen, ışıklı cam içerisine sunulan tanıtım ve reklam malzemelerine denir. Megalight baskı kağıdı, yırtılmaz, solmaz ve dayanıklıdır. Harita, poster, bayrak, döner panolarda kullanılır ve günlük vitrin olma özelliği taşımaktadır.

Duratrans Baskı : Sert, ışık geçiren, şeffaf ve pvc bazlı bir malzemedir. İç mekanda panolarda, avmlerde, duraklar ve mağazalrda v.b. yerlerde arkadan ışık veren panolarda tercih edilir.

CLP Baskı : Işıklı ve ışıksız durak reklamcılığında kullanılır.

Ofset baskı : Hızlı ve maliyeti düşük baskı yöntemidir. Gazete, dergi, kitap gibi baskılarda kullanılır.

Duvar Cephe Baskı Uygulama : Farklı baskı yöntemleriyle, dış cephe ve duvarlara yapılan baskı uygulamalarıdır.